دوشنبه 30 آذر 1388

تذکرهای کتبی 8 آذر

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :با رسانه ها ،

تذکرهای قانونی به تاریخ 8 آذر 88
1. مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی نژاد
خلاصه: ضرورت حضور فعال نمایندگان دستگاهها در کمیسیونها، در ارتباط با موضوعات مربوط به آنها
شرح: حضور نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاههای مربوط در موضوعات کمیسیونهای تخصصی ضرورت دارد. در موضوع تخصص از منابع ذخیره ارزی به مترو، وزارت کشور حضور فعال و مناسبی نداشت و کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در کلیه مراحل بدون حضور وزارت کشور موضوع را بررسی کرد. شهرداری و بانک مرکزی دستگاههای اصلی حاضر در جلسات مربوط بودند.

2. مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی نژاد و وزیر محترم فرهنگ و ارشاد جناب آقای دکتر حسینی
شرح: کاهش بی سابقه حجم حجاح در حج امسال و بی نظمیهایی گسترده ای که در جابجائی حجاج اتفاق افتاد، قابل تأمل و پیگیری است و به همین مناسبت لازم است بررسی شده و تدابیر مقتضی اتخاذ گردد.

3. مخاطب: رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی نژاد
خلاصه: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی در ارتباط با هدفمند سازی یارانه ها
شرح: ضروری است مرکز منسجمی در یکی از دستگاهها با استفاده از امکانات موجود به وجود آید و اطلاع رسانی شود تا در ارتباط با هدفمند سازی یارانه ها، پیگیریها و نظارتهای لازم را به منظور پیش گیری از سوء استفاده های احتمالی به عمل آورد. مناسب است آحاد مردم در جریان نحوه ارتباط با این مرکز قرار گیرند.دوشنبه 30 آذر 1388

جریان اصلاحات

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :با رسانه ها ،

عضو فراكسیون اصولگرایان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:
حیات جریان اصلاح طلبی با موسوی و كروبی به درازا نخواهد كشید
عضو فراكسیون اصولگرایان گفت:درصورتیكه جریان اصلاح طلبی به پالایش و بازتعریف خود نپردازد با وجود كروبی و موسوی حیات این جریان به درازا نخواهد كشید.
محمد حسین فرهنگی،عضو فراكسیون اصولگرایان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:در صورتی كه جریان اصلاح طلبی به پالایش و بازتعریف خود نپردازد و نقش فعلی  موسوی و كروبی در این جریان ادامه یابد حیات جریان اصلاح طلب به درازا نخواهد كشید.
وی با اشاره به اینكه اصلاح طلبان معتدل مدتهاست كه موسوی و كروبی را همراهان مناسبی برای حركت سیاسی خود نمی دانند اظهار كرد: بداخلاقی های اخیر سیاسی موسوی و كروبی راهی برای بازگشت باقی نگذاشته و همراهی آنها با جریان اصلاح طلب موجبات حذف آنان را فراهم می كند.


دوشنبه 30 آذر 1388

حوزه هنری و عاشورا

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :با رسانه ها ،

خبرگزاری دانشجویان ایران - آذربایجان شرقی 28 آذر 88

حمایت حوزه هنری از هنر عاشورایی به حمایت از عدالت در جامعه منجر می شود
نماینده مجلس گفت : حمایت حوزه هنری از هنر عاشورایی منجر به حمایت از عدالت ، فضیلت و تقوی در  جامعه می شود .
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه آذربایجان شرقی، دکتر محمدحسین فرهنگی با اشاره به اینکه قیام عاشورا و حماسه امام حسین(ع) حادثه ای به گستره تاریخ بوده و همه تاریخ را در خود خلاصه کرده است، افزود: مفاهیمی چون ظلم ستیزی، افشای ظلم، عدالتخواهی و خداجویی از آموزه های این قیام است که هنر به ویژه هنرهای تجسمی بهترین قالب برای گسترش چنین مفاهیمی است.
فرهنگی علت جاودانگی قیام عاشورا را بی پیرایگی و شفافیت پیام آن دانست و این قیام را سزاوار نگاهی همه جانبه از سوی تمام طیف ها و اقشار ارزیابی کرد.
نماینده مجلس شورای اسلامی با در نظر گیری جوانب گوناگون عاشورا از هنرمندان شركت كننده در این همایش خواست تا از این منشور الهی نور بگیرند و آثاری ماندگار ، بی پیرایه و به دور از ابهام بیافرینند .
وی افزود :در سالهای قبل از نزدیک شاهد برگزاری سوگواره 72 بغض بوم بودم و برقراری ارتباط بین نوجوانان و جوانان هنرمند با مفاهیم عمیق در بخشهای مختلف هنری را محصول تلاش حوزه هنری استان می دانم و ابتکارات صورت گرفته در توسعه فرهنگ عاشورایی را ارج می نهم.


یکشنبه 22 آذر 1388

در همایش ملی مالکیت فکری

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :اخبار ،

در همایش ملی مالکیت فکری با حضور مسئولان قوه قضاییه و مجریه مطرح شد:
بی توجهی اکثر دستگاه های اجرایی به اجرای قانون ثبت اختراعات و کمک به تجاری سازی ایده ها و اختراعات محققان موضوع دیگری بود که در این همایش از سوی عضو فراکسیون مخترعان و نوآوران مجلس مورد انتقاد قرار گرفت.عضو فراکسیون مخترعان و نوآوران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی دستگاه های اجرایی به ماده ۱۹ قانون ثبت اختراعات گفت: متاسفانه اکثر دستگاه های اجرایی ما به دلیل عادت به روش های قدیمی و منسوخ شده و عادت به روزمرگی هیچ رغبتی به بهره برداری از نوآوری ها، افکار و ایده های جدید نشان نمی دهند و نتیجه این روند نیز آن است که کشورهای دیگر از مخترعان ما استفاده می کنند.
دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده مجلس با اشاره به قانون ثبت اختراعات گفت: قانون جدید ثبت اختراعات بسیاری از خلاءهای گذشته را پر می کند و بستر خوبی برای حمایت از حقوق مالکان اختراع ایجاد می کند. در واقع این امنیت برای مخترعان هم در داخل و هم در خارج از کشور(مطابق ماده ۹ این قانون)برقرار خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از دغدغه های مخترعان ما بحث تجاری سازی ایده است که دغدغه ای متفاوت است و جدای از بحث های حقوقی بوده و از جنس اجرایی است با این حال ما در ضمن بررسی قانون جدید ثبت اختراعات در ماده ۱۹ این قانون اشاره ای داشتیم مبنی بر این که چنان چه مالک بخواهد از اختراع ثبت شده خود استفاده کند،سازمان ثبت باید حداکثر ظرف یک هفته موضوع را به دستگاه های ذی ربط منعکس کند و دستگاه های مذکور نیز درخصوص امکان بهره برداری از اختراع حداکثر ظرف مدت ۲ ماه اظهارنظر کنند و نتیجه را برای صدور گواهینامه بهره برداری اعلام کنند در حالی که متاسفانه دستگاه های اجرایی هیچ رغبتی برای اجرای این قانون و توجه به نوآوری ها از خود نشان نمی دهند.وی اضافه کرد: ما باید نهادی را برای حمایت از تجاری سازی اختراعات در کشور ایجاد کنیم. البته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ظاهرا با این هدف شکل گرفته است اما بررسی های ما نشان می دهد که چنین روحیه ای برای تجاری سازی اختراعات در این نهاد هم وجود ندارد.
عضو فراکسیون مخترعین و نوآوران مجلس شورای اسلامی بر ایجاد دبیرخانه دائمی برای پیگیری مسائل و موانع مالکیت فکری برای تامین اهداف مورد نیاز برای تجاری سازی تاکید کرد.دوشنبه 16 آذر 1388

مساله مهم رسانه های محلی

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، دکتر محمدحسین فرهنگی 16 آذرماه 88 در سومین آیین انتخاب رسانه برتر حوزه فرهنگ و هنر افزود: فعالان رسانه باید مراقب باشند ارزش ها و باورهای دینی مردم مسلمان کشورمان در جایگاه و شان خود معرفی شود تا عده ای فرصت طلب، امکان سوء استفاده از آنها و یا تحریف آنها را پیدا نکنند.
وی از نشریات محلی به عنوان موتور محرکه توسعه جامعه یاد کرد و اظهارداشت: البته فعالان و دست اندرکاران رسانه ای آذربایجان شرقی در راستای تحقق این وظیفه سنگین با موانع و مشکلات متعددی از قبیل نبود منابع مالی کافی و کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه هستند.
فرهنگی با تاکید بر ضرورت بسترسازی لازم برای شکوفایی و گسترش رسانه های مستقل از طریق تصمیم سازی های کلان حوزه فرهنگ و هنر ف اضافه کرد: وقتی که مدیر یک رسانه جمعی منابع کافی در اختیار نداشته باشد، بدون شک در بکارگیری نیروی انسانی متخصص برای خلق آثار مطبوعاتی ماندگار و تاثیرگذار نیز با مشکل روبرو خواهد شد.
وی با بیان اینکه انتظار خلق آثار تاثیرگذار از سوی فعالان رسانه ای با وضعیت معیشتی و مادی نامناسب آنان، انتظار نابجایی است، اضافه کرد: از دید علمی و با لحاظ کردن اصول علمی مدیریت نیز ، فعالان رسانه ای در صورت عدم تامین نیازهای اولیه شان قادر به ایفای درست مسوولیت شان برای پیشبرد برنامه های توسعه کشور نخواهند بود.
وی از نیروی انسانی متخصص و کارآمد به عنوان سکوی پرتاب نشریات محلی به وضعیت قابل قبول نام برد و ادامه داد: تحقق این مهم نیز در سایه اتخاذ راهکارهای علمی و عملی مناسب در راستای تامین نقدینگی مورد نیاز مطبوعات محلی میسر می باشد.


دوشنبه 16 آذر 1388

موضعگیری جدید آژانس

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :با رسانه ها ،

خبرگزاری دانشجویان ایران - آذربایجان شرقی  9 آذر 88

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسكو در مجلس شورای اسلامی گفت:  قطع نامه شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی كاملا" صبغه ای سیاسی دارد.
 محمدحسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی،  با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان تحت فشار قدرت های بزرگ سر فرود نخواهد آورد، اظهارداشت: قطع نامه مزبور کاملا صبغه سیاسی داشته و از بار فنی مربوط به فعالیت های هسته ای به دور است که این امر نشان دهنده نفوذ لابی های صهیونیستی با هدف ضربه زدن به ایران است.
 فرهنگی اضافه کرد: باید توجه داشت که طراحان این قطع نامه هدف و قصدی جز صدمه زدن به ایران را ندارند، در حالی که خود آنها نیز به خوبی به بی ثمر بودن اهداف و اقدامات خود پی برده و حتی برخی از مقامات آنها به این موضوع اعتراف کرده اند.
 وی ادامه داد: اما نکته ای که در قطع نامه یاد شده جلب توجه می کرد نوع موضع گیری های برخی از کشورهای آفریقایی و آسیایی به همراه روسیه بود که نشان می دهد این کشورها نیز تحت تاثیر قدرت های بزرگ قرار گرفته اند اما این ممالک باید توجه کنند که نه به خاطر ملت ایران بلکه به خاطر منافع خودشان نباید چنین موضع گیری هایی می کردند.
 فرهنگی افزود: بدون تردید این موضع گیری ها به ضرر خود این کشورها تمام خواهد شد چرا که دست یابی جمهوری اسلامی به سوخت هسته ای می تواند برای سایر کشورها نیز ثمربخش باشد چرا که ایران دارای قدرت هسته ای نه تنها منافع زیاد برای ملت خود دارد، بلکه به همان میزان برای کشورهای دیگر نیز می تواند مهم بوده و نفع داشته باشد.
وی گفت: با توجه به رای مثبت روسیه به قطع نامه شورای حکام علیه جمهوری اسلامی ایران، به نظر می رسد تجدید نظر در رابطه با این کشور ضروری باشد.
 فرهنگی ادامه داد: متاسفانه این کشور به رغم روابط حسنه ایران با آن در زمینه های مختلف در قضیه قطع نامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای بر خلاف این رویه عمل کرد و باردیگر نشان داد که در مواقع حساس جز منافع خود به چیز دیگری فکر نمی کند.
 وی اظهارداشت: روسیه همیشه با جمهوری اسلامی ایران مخالف بوده و منافع و مصالح خود را مدنظر داشته است به طوریکه اگر خطری را احساس کند کوچکترین توجهی به روابط خود با ایران نمی کند.
 فرهنگی اضافه کرد: روسیه با رای مثبت به قطع نامه شورای حکام علیه ایران امتیاز بانک هسته ای را از آژانس بین المللی اتمی دریافت کرد و توانست در این زمینه بر رقیب قوی تری همچون آلمان غلبه کند.
 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic