چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391

موافقت با کلیات بودجه سال 91

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،با رسانه ها ،گزارش ،نطقها و مذاکرات ،

'محمد حسین فرهنگی ' نماینده تبریز به عنوان موافق كلیات لایحه بودجه سال 91 در جلسه علنی امروز گفت :‌ در اظهارات موافقان و مخالفان برخی ایرادات و نقاط قوت ذكر شد كه قابل توجه است . اما هر دو گروه نقاط مثبت و منفی را بیان داشتند.
وی با اشاره به اینكه اگر لایحه رای نیاورد چه اتفاقی می افتد ،گفت : تاخیر حداقل دو ماهه و بررسی در مجلس نهم چندین ماه بودجه سال جاری را به تعویق می اندازد و این فوت زمان منطقی نیست .
وی تصریح كرد :‌مجلس نشان داده است كه منافع ملی را به هر موضوع دیگری ترجیح می دهد و منافع ملی در تصویب كلیات بودجه لحاظ می شود.
نماینده مردم تبریز تمركز زدایی بودجه به اعتبارات،كاهش ردیف های متفرقه ،توجه به مطالبات پیمانكاران ،توجه به برخی حمایت ها از ایثارگران و معلولان و محرومان را از نقاط قوت كلیات لایحه بودجه عنوان كرد .
وی سه سقفی بودن بودجه، عدم درج اعداد مربوط به هدفمندی یارانه ها و توجه ناكافی به بخش های تولیدی را از جمله ایراداتی اعلام كرد كه درلایحه بودجه وجود داشت که در تلفیق اصلاح شد .
فرهنگی همچنین انتقادات برخی نمایندگان به عملكرد كمیسیون تلفیق را به دور از انصاف دانست و گفت :‌تاثیر گذاری های كمیسیون تلفیق در بودجه از جمله اصلاح سیاست ارزی ، تعدیل سقف استفاده از اوراق مشاركت ،تقویت صندوق توسعه ملی و جلوگیری از برخی قانونگذاری هایی که در سالهای اخیر در بودجه ریزی كشور رایج شده بود را از نقاط قابل توجه كمیسیون تلفیق دانست.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic