چهارشنبه 4 آبان 1390

سؤال از رئیس جمهور

   نوشته شده توسط: دفتر ارتباطات    نوع مطلب :عمومی ،اخبار ،با رسانه ها ،نطقها و مذاکرات ،

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح سؤال از رئیس جمهور حد نصاب ندارد گفت که در حال حاضر ۶۹ نماینده مجلس بر طرح سوال از رئیس جمهور اصرار دارد.
 به نقل از فارس، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 4 آبان)‌ مجلس بنا به درخواست علی لاریجانی رئیس مجلس برای توضیح درباره وضعیت طرح سؤال به رئیس جمهور، طی سخنانی گفت: امضاهای باقیمانده برای سؤال از رئیس جمهور در حال حاضر ۶۹ امضا است و برخی نمایندگان طی نامه کتبی به هیئت رئیسه تقاضای پس گرفتن امضای خود را خواستار شدند.
وی با بیان اینکه اگر کل نمایندگان مجلس را ۲9۰ نماینده درنظر بگیرم یک چهارم نیاز به ۷۳ رای و اگر ۲۸۵ نماینده در نظر بگیریم طرح سؤال نیاز به ۷۲ امضا دارد درحالی که تعداد امضاها ۶۹ نماینده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین گفت که نامه‌ نمایندگانی که امضای خود را پس گرفته‌اند در مجلس موجود است.
علی لاریجانی در ادامه صحبت‌های فرهنگی گفت: نمایندگان مختار هستند که چه تصمیمی در این زمینه بگیرند و اینجا چیز پنهانی وجود ندارد. رئیس مجلس با بیان اینکه با این توضیحات شبهه​ای در کار نیست، اجازه تذکرات بیشتر را نداد. لاریجانی در ادامه گفت: اتفاق حادی نیفتاده است ، هر وقت نمایندگان بتوانند شرایط سؤال از رئیس جمهور را فراهم کنند، اجرا خواهد شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic