عضو هیأت رییسه مجلس:
 خبرگزاری رسا ـ نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: مواضع نمایندگان مجلس در خصوص مذاکرات هسته‌ای همان رهنمودها و خطوط ترسیم شده از سوی رهبری نظام است.
محمدحسین فرهنگی، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 5+1 و مواضع اخیر رهبر انقلاب در مقابل زیاده‌خواهی غرب، اظهار داشت: بازرسی از مناطق نظامی و دفاعی کشور مغایر با عزت و استقلال ملت ایران است.
وی با تأکید بر این‌که دستگاه دیپلماسی کشور نباید زیر فشار تهدید یا محدودیت زمانی هر توافق‌نامه‌ای را قبول کند، خاطرنشان کرد: البته نمایندگان مجلس به عنوان وکلای ملت بر حسب وظیفه ذاتی خود نظارت کامل بر روند مذاکرات هسته‌ای دارند و هر توافقی که مغایر با عزت و شرف ایرانی باشد، رد خواهند کرد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که توافقنامه هسته ای باید در مجلس مطرح شده و پس از اعلام نظر نمایندگان مردم به تصویب مجلس برسد، تصریح کرد: مواضع نمایندگان مجلس در خصوص مذاکرات هسته‌ای همان رهنمودها و خطوط قرمز ترسیم شده از سوی رهبری نظام است.
فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مواضع امام راحل و انقلاب را نسبت به دشمنان بازگو کردند، اظهار داشت: امام خمینی(ره) همواره آمریکا را شیطان بزرگ خطاب می کردند و می گفتند که اینان دشمنان قسم خورده نظام اسلامی هستند و هیچ‌گاه دست از دشمنی با ما برنخواهند داشت.
وی با بیان این‌که دشمنان انقلاب اسلامی ایران مشکل ایدئولوژیکی و ماهیتی با این نظام دارند، افزود: ارتباط ما با دشمنان قسم خورده اسلام و ایران نباید با حاکمیت اعتماد یک طرفه باشد، از این رو در مذاکرات هسته ای نیز باید از حاکم بودن فضای اعتماد یک طرفه پرهیز شده و طرف مقابل هم باید دست از زیاده خواهی های خود بردارد.
نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو با تأکید بر این‌که نباید نسبت به وعده‌های غرب خوش‌بین بود، ادامه داد: طبق فرمایش امام خمینی(ره) و رهبری، دشمنان انقلاب اسلامی ایران زمانی با ما همراهی خواهند کرد که از روش های براندازانه ناامید شوند.

فرهنگی همچنین در گفتگو با ائل پرس گفت:
عده ای از روزهای آغازین انقلاب قصد تحریف شخصیت امام (ره) را داشته اند / مذاكرات هسته ای نباید بر مبنای اعتماد یكطرفه ایران به غرب پیش برود / توافق احتمالی باید در مجلس بررسی شود
فرهنگی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبری در مرقد امام خمینی(ره) گفت: عده ای از روزهای آغازین انقلاب قصد تحریف شخصیت امام (ره) را داشته اند. وی با تاکید بر پرهیز از اعتماد یکطرفه به طرف مقابل بیان داشت: توافق هسته ای احتمالی باید در مجلس بررسی شود.
محمد حسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار ائل با بیان اینکه رهبری در مرقد امام خمینی(ره) مواضع امام و نظام اسلامی را نسبت به دشمنان قسم خورده بازگو کردند، اظهار داشت: امام خمینی(ره) همواره آمریکا را شیطان بزرگ خطاب می کردند و می گفتند که اینان دشمنان قسم خورده نظام اسلامی هستند و هیچگاه دست از دشمنی با ما برنخواهند داشت.
وی افزود: ارتباط ما با دشمنان اسلام و ایران نباید بر اساس اعتماد یکطرفه باشد. در مذاکرات هسته ای نیز باید از حاکم بودن فضای اعتماد یکطرفه پرهیز شده و طرف مقابل هم باید دست از زیاده خواهی های خود بردارد.
نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو هم چنین ادامه داد: طبق فرمایشات امام خمینی(ره) و رهبری دشمنان انقلاب اسلامی ایران زمانی با ما همراهی خواهند کرد که از روش های براندازانه ناامید شوند.
فرهنگی در خصوص روند مذاکرات هسته ای تاکید کرد: توافقنامه هسته ای باید در مجلس مطرح شده و پس از اعلام نظر نمایندگان مردم به تصویب مجلس برسد .
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده ای از روزهای آغازین انقلاب قصد تحریف شخصیت امام (ره) را داشته اند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی چند شیوه برای تحریف قابل تصور است که در جریان سایر تحولات اجتماعی نیز اتفاق افتاده است، تحریف در آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی و دیگری تحریف در شخصیت امام خمینی(ره) بوده است.
وی اضافه کرد: تلاش برخی ها از اوایل انقلاب تاکنون این بوده است که مجموعه موضع گیری ها و مبانی شخصیتی امام(ره) را خلاف واقع جلوه دهند.
وی هم چنین خاطرنشان کرد: رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) به طور صریح موضع گیری خودشان را در برابر افرادی که قصد تحریف شخصیت امام خمینی(ره) را دارند اعلام کردند و به آن ها گوشزد کردند که با لیبرالیستی جلوه دادن شخصیت امام(ره) نیز مخالفیم.


برچسب ها: مذاکرات هسته ای ، خطوط قرمز ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic