سه شنبه 30 فروردین 1384

متن نطق پیش از دستور سه شنبه 23/1/84 دکتر فرهنگی

   نوشته شده توسط: محمد حسین فرهنگی    نوع مطلب :عمومی ،

 

 

بنام آن كه جان را فكرت آموخت

 

امیدوارم سال جدید سالی سرشار از موفّقیّتها برای همكاران ارجمند و مردم شریف ایران باشد. مناسبتهای سوگواری را حضور همگان تسلیت عرض نموده و پیشاپیش هفتة معلّم را حضور كلیّة فرهنگیان عزیز تبریك می گویم.

<:P:>حدود نصف جمعیّت استان در كلان شهر تبریز ساكنند در حالی كه خدمات مناسبی به آنان ارائه نمی شود و

متن نطق پیش از دستور سه شنبه 23/1/84 دکتر فرهنگی

 

بنام آن كه جان را فكرت آموخت

 

امیدوارم سال جدید سالی سرشار از موفّقیّتها برای همكاران ارجمند و مردم شریف ایران باشد. مناسبتهای سوگواری را حضور همگان تسلیت عرض نموده و پیشاپیش هفتة معلّم را حضور كلیّة فرهنگیان عزیز تبریك می گویم.

حدود نصف جمعیّت استان در كلان شهر تبریز ساكنند در حالی كه خدمات مناسبی به آنان ارائه نمی شود و مردم شهرستانهای آذرشهر و اسكو و روستاهای این سه شهر مهم استان همانند بسیاری از مناطق مسكونی كشور از محرومیّت و كمبود امكانات رنج می برند. از وزیر محترم نیرو درخواست كرده ایم كه امكان استفاده از آب زرینه رود رابرای روستاهای حاشیه دریاچة ارومیّه كه ساكنان آنها بر بیش از هفتاد هزار نفر بالغ می‌شوند و از آب   اشامیدنی محرومند، فراهم سازند. امیدوارم اقدامات فاز اوّل این طرح امسال آغاز شود.

ایجاد سدهای كوچك در مسیر رودخانة گنبرف، استفاده از طرح سد شهید مدنی برای تأمین آب كشاورزی مورد نیاز مناطق اطراف آذرشهر، ایلخچی و خسروشهر، تكمیل گازرسانی منطقة گوگان و حل مسائل متعدد این منطقه، اصلاح ورودیهای این شهرها و باسمنج، سردرود و ممقان، توجه به منطقة توریستی كندوان و جاده های مواصلاتی آن، خروج شهر اسكو از بن بست جاده ای، آغاز طرح فاضلاب آذرشهر، و تكمیل جاده های روستاهایی كه در حوزة انتخابیّة تبریز، آذرشهر و اسكو قرار دارند، از خواسته های جدی نمایندگان این حوزة انتخابیّه است.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع، برخورد مناسبی با مدیریّت واحدهای صنعتی وابسته مستقر در تبریز ندارد. نصب مدیران ضعیف در سالهای گذشته آثار منفی گسترده‌ای در صنایع استان داشته و هیأت مدیرةة سازمان به درخواست نمایندگان در طول ماههای گذشته توجّه نكرده است.

خوشحالیم و از دستگاه قضایی تشكر می كنیم كه سرانجام با حكم دادگاه صالحه مسألة شورای شهر تبریز را حل كرد و از استاندار محترم و اعضای شورا می خواهیم با تصحیح رفتارهای خود جبران مافات نمایند و  با تحوّلات مثبت در مدیریّت شهری نشاط و شادابی را به مردم صبور تبریز بازگردانند.

از سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشكر می كنم كه با پرداخت به موقع حقوق و معوقات معلمان و فرهنگیان استان، موجبات رضایت خاطر آنان را فراهم ساختند. درخواست می‌كنم باپرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال گذشته، سرانة مدارس، كسری سایر دستگاهها و تأمین اعتبارات عمرانی باقیانده، این عنایت خود را كاملتر سازند. از وزیر محترم راه می خواهیم نسبت با حل مسائل و مشكلات اتوبان تبریز زنجان اقدام نمایند تا مطابق وعدة داده شده، امسال شاهد افتتاح قطعة میانه ـ قوریگل نیز باشیم. همچنین درخواست می‌كنم در خصوص افزایش اعتبار خط ریلی دو باندة تبریز میانه نیز عنایت لازم را داشته‌باشند.

از وزیر محترم كشور انتظار داریم نسبت به تأمین به موقع و افزایش اعتار قطار شهری تبریز اقدام نمایند.

از مسائل متعدد دیگر حوزة انتخابیّه را صرفنظر می كنم و به دلیل اهمیّت انتخابات ریاست جمهوری نكاتی را یاد آور می شوم.

حدود دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است. اصول گرایان و كاندیداهای محترم اصولگرا توجه داشته باشند كه دیگر جایی برای فرصت سوزی وجود ندارد و زمانة میثاق بستن با همدیگر و مردم را منتظر نهادن گذشته است. الان زمان آن رسیده است كه بدون توجه به شخصیت فردی سایر کاندیداها تصمیم نهایی خود را اعلام نموده و به سراغ جناح مقابل بروند و با آنان به مذاكره بنشینند و میثاق ببندند تا همدیگر را تخریب نكنند. میثاق ببندند تا پس از اعلام نتایج هیچكدام با شیوة ناپسند غارت مشاغل مدیریّت رده های پایین را درهم فرو نریزند و به كینه توزی و عقده گشایی نپردازند. با هم پیمان ببندند كه دست در دست هم كشور را به سوی پیشرفتهای مورد علاقة عموم پیش برند.

مردم متعهد و شریف ایران ایران اسلامی توجّه داشته باشند كه شكل گیری دولتی ناهماهنگ با مجلس، فرصتهای بسیاری را از كشور خواهد گرفت. در كشورهای مختلف دنیا از كشورهای اروپایی و آمریكا گرفته تا همسایگان خودمان، دولت از درون پارلمان شكل می‌گیرد و فلسفة آن ضرورت همدلی و همكاری صمیمانه دو بخش قانونگذاری و مجریه كشور است. در مطالعه ای علمی كه اخیراً در سطح شهر تبریز انجام شد، بیش از 74% مردم اعلام داشته اند كه چندان امیدوار نیستند رئیس جمهور آینده بتواند بر مشكلات كشور فائق آید.

اراده كنید تا این احساس عمومی تغییر كند و ایده های توسعه با عدالت و آزادیخواهی و آزادمنشی در هم آمیزند و طرحهایی نو پدید آیند.     

متأسفیم كه شاهد تكرار شیوه های منسوخ گذشته در تخریب مجلس با روشهایی ناروا و به منظور برهم زدن فضای سالم انتخابات هستیم. در مناطق آذری زبان علیه یكی از كاندیداهای مطرح اصولگرایان سخنانی مبنی بر مخالفت ایشان با زبان و قومیت آذری مطرح كرده اند. باشدان ایاقا یالاندی، حركتی تخریبی و كذب محض است و آذری زبانان هرجا شنیدند با قاطعیّت و بدون تردید تكذیب كنند. بازیگران، با بازیهای سیاسی خود می خواهند فرصت دیگری را از كشور بگیرند. امام راحل (ره) همواره به مردم توصیه می كردند كه انتخاباتها را مهم بدانید و تصمیمات خود را مسؤولانه، دقیق و جدّی اتخاذ كنید. در نهایت همگی تابع تصمیم شما ملت بزرگ مسلمان ایران هستیم. صداقت و دیانت، شیفتگی خدمت به جای تشنگی قدرت، تقویت مدیریتها و جدیّت در سالم سازی سیستم اداری و افزایش بهره‌وری دستگاهها، پرهیز از منازعات بیحاصل، توجّه به اولویتهای اساسی كشور، حفظ ارزشها و آرمانهای مشترك از دغدغه های همیشگی ماست كه با هر دولتی به دنبال آنها خواهیم بود. امیدوارم هر آنچه گفته آمد، ملالی بر كسی متوجه نسازد. درد دهایی بود از سویدای دل و سوز درون،

 

گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار

صاحبدلان حكایت دل، خوش ادا كنند

پیراهنی كه آید از او بوی یوسفم

ترسم برادران غیورش قبا كنند

پنهان ز حاسدان بخودم خوان كه منعمان

 خیر نهان برای رضای خدا كنند

 

 

والسلام

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic